Луксозни имоти по населено място
всички населени местав България
21.07.2017
Чуждестранното търсене на ваканционни имоти в България през юни остава относително стабилно. Страната ни остава в топ 10 на най-желаните дестинации, включени в класацията на онлайн nopтала TheMoveChannel. com, като успява да се придвижи с едно място нагоре до 9-та позиция заради лекото увеличение на запитванията, направени чрез портала, и отпадането на други страни от първата десетка.
САЩ остават на първото място в класацията с 9,65% от запитванията. Втора е Испания със 7,34%. Италия излиза на трета позиция през юни, като се изкачва с пет места напред, събирайки 2,66% от запитванията. Страната влиза в топ пет за трети път тази година, като става все по-популярна сред чуждестранните купувачи на имоти заради цените.
Директорът на изданието Дан Джонсън посочва, че цените на имотите в Италия устойчиво се понижават от финансовата криза насам. През последните години това успя да привлече интереса към страната, въпреки непрекъснатите й икономически проблеми, още повече, че според Евростат в края на 2016 г. цените вече са се стабилизирали. Това означава, че пазарът е намерил дъното и вероятно скоро ще започне да се възстановява. Заради пониженията на цените Италия е атрактивна за британските купувачи, които разполагат с по-малко средства на фона на спада на обменния курс на паунда след референдума за Брекзит. Страната е интересна и за американските купувачи, които се опитват да се възползват от силния долар.
Португалия също влиза в топ пет, като се класира на четвърто място с малко над 2% от запитванията. Петата позиция е за Франция. Топ 10 се допълва от Канада, Кипър, Кабо Верде, България и Гърция.От първата десетка изпадат Обединените арабски емирства (Дубай) и Индонезия. Най-силен спад в класацията отбелязва Бразилия - с 13 позиции надолу до 35-то място. Мексико, Словения и Обединените арабски емирства губят по 10 места, а Тайланд, Шри Ланка, Мароко и Русия - по 9 места. Най-силен скок през юни отбелязват Филипините - с 19 позиции до 24-то място.
Публикуваната статия е превод/преработка на оригиналната статия или материал на съответния цитиран ресурс. Според закона за авторското право на Република България (чл. 9) авторското право върху превод или преработка принадлежи на лицето, което ги е направило, без с това да се накърняват правата на автора на оригиналното произведение.